Dívej & poslouchej

Fekete Seretlek
a Studio DAMÚZA
uvádí: RAT

hudebně-divadelni psycho groteska volně inspirovaná 1984

Volně inspirován Orwellovo dystopií 1984 přichází další hudebně-divadelní projekt skupiny Fekete Seretlek. Po úspěšné inscenaci KAR vás čeká rakvič-KAR-na.

Zde podzemní ústrojí budoucí společnosti řídí ta nejchytřejší zvířata: potkani! Primitivní maňáskové loutky. Potkejte se s nimi naživo z očí do dvanácti očí – jejich čenichy už o vás ví a čekají na vaši reakci!

Jednoduchý princip maňáskového divadla jako parafráze dnešního životního stylu a moci kapitálu jako moci nejvyšší. Stará lidová hudba se spojí s experimentálními zvuky nových hudebních nástrojů, které jsou vyvinuty a vyrobeny přímo pro inscenaci RAT.

Dynamická hra, sarkasmus, hororové principy. Hraní si na divadlo – a ne hraní divadla.

Silná hudební atmosférická složka v kontrastu s maňáskovým divadlem tvoří nový divadelní tvar, který spojuje loutkové řemeslo a experiment.

Režie, autor, hudba: Matija Solce

Scénografie: Matija Solce a Jiří N. Jelinek

Nástroj-gong: Ondřej Janoušek

Hrají: Matija Solce, Jiří N. Jelínek, Pavol Smolárik, Anna Bubníková a Ivo Sedláček.

Produkce: Zuzana Cajtlerová

Producent: Studio Damúza

Koproducent: Palác Akropolis (CZ) a Teatro Matita (SLO)

Fekete Seretlek
a Studio DAMÚZA
uvádí: KAR

divadlo objektů & koncert na motivy Anny Kareniny

Během smuteční večeře, během cinkání skleniček a klidného doprovodu smuteční kapely, se místo klidného rozloučení začnou odehrávat střípky ze života minulé osoby. Ta skrz náhodné pohyby číšníka, skrz nenápadné kombinace hudby, slov a předmětů, ožívá, tak jako ožívá i představivost hostů. Ti se opojení vínem začnou vžívat do minulosti, až se nakonec sami stanou postavami příběhu o Anně Karenině.

Kabaret ruského realismu staví a nastoluje dramaturgii živou, živočišnou, autorsky zpracovanou hudbou, postavenou na základě ruských tradic. Harmonika, perkuse, housle, cello, basa a pětihlas provede metamorfózu hudby a divadla, kabaretu a intimních scén pohyblivých předmětů. Rytmika stoupá do poslední chvíle, ve které se (před dveřmi smrti) najednou divák a herec octnou opět na začátku – u stolu se skleničkou vína v ruce.

Režie: Matija Solce

Hrají: Pavol Smolárik, Anna Bubníková, Jiří N. Jelínek, Ivo Sedláček, Matija Solce, Jan Meduna

Scénografie: Marianna Stránská

Produkce: Jan Tyl

Producent: Studio DAMÚZA

Koprodukce: Palác Akropolis (CZ) a KD Matita (SLO)

Vydaná CD

Fekete Seretlek - 2008 DAMAGED - 2013

Zde jsou ukázky ke poslechu

ELA MOME
RIPNI KALINKE
BAJU BAJU

Fekete Seretlek - RAT

Fekete Seretlek - KAR